Można go podawać na gorąco, zimno i słodkie lub pikantne. ”

Można go podawać na gorąco, zimno i słodkie lub pikantne. ”

Badania pokazują, że podróżowanie w celu zakupu artykułów spożywczych może mieć bardzo wpływ na całkowitą liczbę Miles Foods, aby dostać się na Twój talerz. Spróbuj więc ograniczyć liczbę podróży, które odbyłeś i skondensuj wycieczki z jedzeniem, aby skorzystać z Twojej lokalizacji. Na przykład, jeśli wyruszasz na rynek rolników, wykonaj wszystkie swoje podróże związane z żywnością w pobliskiej lokalizacji na tydzień. I pamiętajcie, że Mile Food – liczba Miles Food podróżuje, aby dostać się na twój talerz – jest ważną częścią zrównoważonego rozwoju, ale produkcja żywności ma potencjalnie większy wpływ na zrównoważony rozwój. Dowiedz się więcej o tym, jak zjeść bardziej roślinną dietę tutaj.

Łatwe warzywa Fajitas

10. Zmniejsz spożycie mięsa. Badania konsekwentnie pokazują, że żywność zwierząt ma znacznie większą stopę węgla i wodę niż żywność roślinna. To dlatego, że w dzisiejszym nowoczesnym rolnictwie uprawiamy rośliny do karmienia zwierząt, które są nieefektywnymi nawróconymi roślinami w żywność. Moglibyśmy wyciąć pośrednik (zwierzęta) i zjeść bezpośrednio te rośliny.

11. Wyhoduj trochę własnego jedzenia. Jedną z najbardziej zrównoważonych rzeczy, jakie możesz kiedykolwiek zrobić, jest założenie ogrodu – nawet zaczynając od jednego garnka na patio. Żadnych mil żywności, bez opakowania, bez paliw kopalnych, a także radość spędzania czasu w glebie z żyjącymi roślinami pod chwalebnym słońcem. Co może być bardziej zrównoważone? Sprawdź mój bezpłatny zestaw narzędzi do ogrodnictwa domowego tutaj.

Sprawdź inne pytania żywieniowe, na które odpowiadam na dietetyk zasilany roślinami:

Jak przygotować suszoną fasolę, aby uniknąć antinutrientsdoes piecze warzywa Zniszcz składniki odżywcze? Czy „czyste odżywianie” zdrowego stylu życia?

O zapytanie Sharon:

W ramach mojego programu „Zapytaj Sharon”, odpowiadam na przesłane najważniejsze pytanie miesiąca Za pośrednictwem mojego bloga, Facebooka, Twittera lub Instagrama, aby odpowiedzieć tutaj. Możesz nawet wygrać nagrodę! Nie zapomnij przesłać pytania o odżywianie w tym miesiącu za pośrednictwem mojego bloga lub innych mediów społecznościowych. Oto moje ulubione pytanie w tym miesiącu.

Główny obraz: Sharon w farmie ekologicznej w Vermont.

Zapytaj Sharon | Blog | Zrównoważony Wyświetl Komentarze H3>

Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje imię, e -mail i strona internetowa w tej przeglądarce następnym razem, gdy komentuję

Soymilk: The Super Plant Milk

Sharon Palmer

Opublikowane 19 sierpnia 2019 r.

Zaktualizowano 13 października 2020 r.

obrot w korytarzu mleczarskim supermarketów wygląda dziś zupełnie inaczej niż, powiedzmy, 10 lat temu. Wyciągając mleko mleczne, znajdziesz rosnącą różnorodność mleków roślin wykonanych z prawie każdego ziarna, orzechów i nasion, w tym migdałów, lnu, konopi, nerkowca, kokosa, orzechów owsianych, groszku i ryżu. W rzeczywistości sprzedaż Milks opartych na roślinach wzrosła o 9% w USA, co stanowi obecnie 13% całkowitej sprzedaży mleka. (1) W dzisiejszych czasach mleki roślin są ozdobione sprytnymi pakietami i nazwami, takimi jak Ripple, Malk i Good Karma. Ale na długo przed tym, jak te mleczne rośliny ożywiły się, Soymilk był gotowym mlekiem roślinnym na rynkach. I to było już na długo – Soymilk od wieków jest częścią tradycyjnej diety.

Lawendowa sól morska waniliowa krem ​​

Co to jest Soymilk?

Co to jest kremowy, orzechowy płyn, który, który Czy najczęściej spożywane mleko bez mleka jest na całym świecie? (2) Soymilk – wodny, biały, kremowy ekstrakt wytwarzany z soi – stał się tradycyjnym chińskim jedzeniem i jest w rzeczywistości ważnym krokiem w tworzeniu tofu, który jest ważnym artykułem spożywczym w Chinach i Japonii na przestrzeni wieków. (2, 3) Historycznie Soymilk powstał przez moczenie białej soi w zimnej wodzie, zmierzając je między kamieniami w zawiesinę i filtrując przez sito, aby zrobić „mleko”. (2) W Azji ta sojowa została następnie użyta do wytworzenia pożywnego zszywacza tofu, wylewając sojusz do czajnika do ogrzewania koagulantu. Tradycyjnie stosowanym koagulantem był Nigari, naturalna substancja – bogata w sole wapnia i magnezu – oparte na słonych bagnach. Koagulacja Soymilk stworzyła twarogo, które zostały utworzone w bloki w pudełkach, a następnie spłukowane i ściśnięte w tofu „podobne do sera”. ) Nie wcale różni się od dawnych technik, choć z większym, bardziej nowoczesnym sprzętem. W rzeczywistości możesz zrobić Soymilk w swojej kuchni z mikserem, sernikiem i sitkiem, jeśli byłeś tak skłonny. Dzisiaj Soymilk jest wytwarzany przez sortowanie soi w celu usunięcia gruzu lub uszkodzonych nasion, mycia i moczania soi przez 12 godzin, ręcznie dehuling po soi, szlifowanie ich w mechanicznym blenderze i wyrażanie mieszanki w stosunku 3: 1 (woda do wody do 1 (woda do wody fasola, według wagi). Soymilk jest następnie sformułowany z dodatkami (jeśli są częścią przepisu), pasteryzowane i zapakowane. (3)

Historia Soymilk

Możesz prześledzić Soymilk z powrotem do 1365 w Chinach, kiedy po raz pierwszy udokumentowano go Han Yi pod nazwą Doufujiang (Soymilk), według Williama Shurtleff i Akiko Aoyagi, którzy spędzili całe życie na rejestrowaniu historii Soymilk dla Soyinfo Center w Kalifornii w prawie 3000-stronicowym książce źródłowej 2013. W tej książce zgłaszają harmonogram historii Soymilk, którą tutaj dzielę. Tylko w Chinach SOYMILK od dawna był używany jako napój i prawdopodobnie był tam regularny przez dynastię Qing w 1640 roku. Dopiero 1704 Kolekcja podróży i podróży. W 1896 r. Henry Trimble po raz pierwszy odniósł się do Soymilk w USA w American Journal of Pharmacy; W następnym roku został po raz pierwszy określony przez USDA jako mleko sojowe. Soymilk dotarł również do innych kultur azjatyckich, takich jak Wietnam i Japonia, na przełomie XIX wieku i na początku XX wieku. W 1909 r. W Stanach Zjednoczonych opracowano pierwsze formuły niemowląt na bazie soi i Soymilk. Pierwsza na świecie nabiał sojowy został założony w Paryżu w 1910 roku, wraz z wnioskiem o patent pierwszego na świecie oficjalnego Soymilk. W 1917 r. Soymilk rozpoczął produkcję komercyjną w Nowym Jorku. Na początku XX wieku organizacja adwentystyczna w Dniu Siódmym rozpoczęła wieloletnie uznanie dla Soymilk w ramach przesłania zdrowotnego, wprowadzając mleko sojowe La Sierra w Kalifornii. Do 1929 r. Bottled Soymilk był szeroko dostępny w Chinach, a fabryki wybiły tysiąc butelek dziennie. Pierwszy soymilk utworzony przez wapń został utworzony w USA w 1931 r. Przez adwentystów dnia siódmego dla Madison Foods. Sobee-najwcześniejsza znana sojowa formuła niemowląt na świecie-została wyprodukowana w Evansville w stanie Indiana w 1936 roku. Do 1950 r. Soymilk wszedł do epoki nowoczesnej, ponieważ był sprzedawany w butelkach podobnych do napojów bezalkoholowych. Te znane Tetra Paks stosowane do Soymilk zostały wprowadzone w 1967 roku, eliminując potrzebę chłodzenia. W latach siedemdziesiątych i 80. XX wieku Soymilk stał się popularnym napojem w Azji, Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych W tym okresie przetwarzanie udoskonalono do „mleka” i wyglądu przez wielu producentów, takich jak Alpro, Eden Foods, Vitasoy, Vitasoy , Westbrae, Edensoy i Pacific Foods – w 1991 r. W Stanach Zjednoczonych było co najmniej 35 procesorów lub marketerów, z produkcją 9,8 miliona galonów i rocznym wzrostem do 20%. Do 1993 r. Opublikowano ponad 200 artykułów naukowych na temat Soymilk w języku angielskim i wydano co najmniej 80 patentów. W 1996 r. Napój wyprodukował, gdy Silk by White Wave był pierwszym amerykańskim soymilkiem, który został sprzedany w skrzynce mlecznej w kartonie mlecznym, stając się supergwiazdą świata Soymilk. (2)

Soymilk, część tradycyjnej diety

W Chinach, Soymilk był tradycyjnie podawany na gorąco, ladowany z kalioła na śniadanie, słodzony lub używany jako baza na zupę. Nie był używany jako żywność niemowląt. (2) Sherene Chou, MS, RD, dietetyk i konsultant dietetyka i zrównoważonego żywności i żywienia z siedzibą w Los Angeles, mówi: „Soymilk jest dużą częścią śniadania w chińskiej kulturze tradycyjnie i dzisiejszej, która smakuje zupełnie inaczej niż to, co smakuje zupełnie inaczej niż to, co smakuje zupełnie inaczej niż to, co smakuje zupełnie inne niż to, co ina Znajdziesz w amerykańskich sklepach spożywczych. Soymilk podawany tradycyjnie pochodzi z soi nasączonej przez noc, mieszanego i napiętego, podobnie jak domowe mleki orzechowe. Można go podawać na gorąco, zimno i słodkie lub pikantne. ”

Cox donosi, że w Stanach Zjednoczonych występuje wrażenie, że wszyscy piją mleko krowie, ale nigdy tak było – wiele kultur nie pije nabiału mleko. Naukowcy uważają, że zdolność do strawienia laktozy – pozwalająca wczesnym Europejczykom do picia mleka bez choroby – ewoluowała w społecznościach produktów mlecznych w Europie Środkowej. Jednak większość dorosłych na całym świecie nie wytwarza laktazy enzymatycznej, która daje im zdolność do strawienia mleka mlecznego. (4) Historycznie w Azji, zwierzęta gospodarskie były uważane za narzędzia robocze, a nie źródło mleka, dlatego nabiał nie był częścią tradycji kulturowej.

Soymilk od dawna jest podstawą diety wśród adwentystów dnia siódmego, jako A jak wegetarianie i wegan. Trend ten trwa, a także wzrost popularności diet roślinnych. Jednak dzisiejsza alternatywa, mniej naruszenia mleki roślinne coraz częściej zajmują SOYMILK we wzorach diety.

Mango Marchew Ginger Smoothie

SOYMILK Nutrition

Soymilk od dawna utrzymuje reputację jako A pożywna alternatywa dla mleka mlecznego – bardzo podobna pod względem wartości odżywczej. „Na rynku istnieje wiele ufortyfikowanych produktów Soymilk, które są prawie identyczne odżywnie z zwykłym mlekiem mlecznym, ale z zaletą nie zawierającego cholesterolu ani tłuszczu nasyconego”, mówi dr John Westerdahl, MPH, RDN, ekspert od żywienia roślinnego i Radio talk show.

Jednym z najważniejszych wkładów odżywczych Soymilk jest zawartość białka. „Chociaż inne mleki roślinne mogą zapewnić różnorodne korzyści, nie zawierają one naturalnie tyle białka na porcję, chyba że dodano do mleka jako mieszanki. Soymilk zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy ”, mówi Chou, dodając, że jedno szklanie uncji o pojemności 8-płynów zawiera 7 gramów białka, w porównaniu z wieloma mleczkami roślinnymi zawierającymi 0-1 gramów białka na porcję.

Oprócz białka, ufortyfikowany soymilk może zapewnić dobre źródło wapnia, witaminy D i witaminy B12 do diety, mówi Westerdahl. „Kluczem jest poszukiwanie ufortyfikowanych soymilków, które zawierają te składniki odżywcze”, radzi.

„Soja jest wyjątkowa, ponieważ zawiera przeciwutleniacze izoflawony Genistein i Daidain”, mówi Ginger Hultin, rzecznik Akademii Żywienia i Dietetyki oraz właściciela Champagne Nutrition® LLC. „Związki te zostały powiązane z korzyściami sercowo-naczyniowymi, zdrowiem kości, a nawet pewnymi korzyściami przeciwnowotworowymi” yourpillstore.com. Jedna porcja Soymilk zawiera 25 miligramów izoflawonów.

Soymilk and Health Science

Czego nauczyliśmy się z badań nad Soymilk and Health? Ekspert soi, dr Messina, MS, dyrektor wykonawczy Soy Nutrition Institute, twierdzi, że w ciągu ostatnich trzech lat przeprowadzono 8 recenzji na temat Milks, które obejmowały Soymilk. (5) Najważniejsze, według Messiny, jest to, że „nie ma nic, co czyni mleko krowy lepsze niż soymilk po wzmocnieniu. Soymilk jest najbardziej porównywalnym odżywczym mlekiem roślinnym z mlekiem krowiego, które wyróżnia się głównie zawartością białka. Kiedy kupujesz coś takiego jak jedwabny oryginalny Soymilk, nie ma powodu, aby sądzić, że w jakikolwiek sposób jest gorszy od odżywczego punktu widzenia do mleka krowiego ” – mówi Messina. „Różnica polega na tym, że Soymilk jest wzmocniony składnikami odżywczymi, aby uczynić go bardziej porównywalnym z mlekiem krowiego.”

Jeśli chodzi o jakość białka, PDCAA (wynik aminokwasowy skorygowany o strawność białka) dla Soymilk jest taki sam jak Mleko krowie, mówi Messina. „Mleko krowie jest wyższe w leucynie, ale najnowsze informacje pokazują, że prawdopodobnie w dłuższej perspektywie typu białka nie ma większego wpływu na zyski siły i chudej masy ciała. Dla osób, które chcą zwiększyć mięśnie i siłę, upewnienie się, że spożycie białka jest odpowiednie. Messina informuje, że podobnie jak mleko krowie, Soymilk jest wzmocniony witaminą D – wykorzystując witaminę D2 zamiast D3. „Witamina D3 może być silniejszą formą, ale może to nie mieć większego znaczenia z praktycznej konsekwencji”, mówi Messina. „W przypadku dostępności wapnia w trzech badaniach zbadano to i wykazały, że Soymilk jest taki sam jak mleko krowie.”

Jednym z intrygujących obszarów porównania jest zawartość kwasów tłuszczowych. Messina mówi, że gdy porównujesz soję z pełnym mlekiem – uczciwe porównanie, ponieważ konsumenci częściej wybierają pełne mleko – mleko Darery jest wyższe pod względem tłuszczu i tłuszczu nasyconego, ale istnieje kontrowersje, ponieważ tłuszcz w nabiału może wcale nie wpływać na ryzyko sercowo -naczyniowe . „Ale jeśli założysz, że mleko krowie ma neutralny efekt, Soymilk nadal miałby przewagę, ponieważ jest tak wysoki w tłuszczach wielonienasyconych, co powinno zmniejszyć ryzyko chorób serca.”

Potas jest dość wysoki w obu Soymilk i mleko krowie, według Messiny. Jeśli chodzi o efekt glikemiczny Soymilk, mówi, że badania wykazują podobne efekty jak mleko mleczne. „Soja ma trochę żelaza, co może być czynnikiem, ale jest to niewielka ilość. Tradycyjnie postrzegamy niehemowe żelazo jako nie wchłaniane, ale nowsze dane sugerują, że lepiej jest ono wchłaniane niż sugerują ostre badania. ” Co ciekawe, przewlekłe spożywanie diety o wysokiej fitinianach łagodzi hamujący wpływ fitan na wchłanianie żelaza. Również, według Messiny, znaczna część żelaza w soi ma postać ferrytyny, która może być niewrażliwa na inhibitory absorpcji żelaza. Messina zauważa, że ​​soja jest obciążona fitynianem i szczawianem, ale dostępność wapnia jest tak dobra, jak mleko krowie.

Jedno badanie wykazało, że nastąpiło około 5% obniżenie poziomu cholesterolu we krwi związane z spożyciem soymilk w porównaniu z spożyciem soymilk w porównaniu z spożyciem soymilk Według Messiny mleko mleczne, które jest związane zarówno z zawartością białka sojowego, jak i kwasu tłuszczowego w Soymilk. „Może to również mieć efekt hipotentyczny. Istnieją dane, że spożywanie soi na wczesnym etapie życia zmniejsza ryzyko raka piersi w późniejszym życiu. There is a strong hypothesis that just one serving per day is all girls need to consume, as long as it is made from whole soybeans.”

Delicata Squash Soup with Chinese 5 Spice

Consumer Confusions

Pomimo pozytywnych dowodów na Soymilk, w ostatnich latach znalazł się pod ostrzałem. Spożycie soi jest powiązane z zmniejszonym ryzykiem chorób serca oraz raka piersi i prostaty, ale ludzie unikają go z powodu obaw, że izoflawony mogą powodować niepotrzebne skutki zdrowotne, takie jak na piersi i tarczycę. (6)

„Niestety, wokół soi było całkiem sporo dezinformacji, więc przez lata widziałem mniej opcji SOYMILK w sklepach spożywczych, gdy dostępnych jest więcej alternatyw. Myślę, że konsumenci boją się soi, ale bezprawnie tak ” – mówi Chou.

Hultin zgadza się, dodając: „Chciałbym, żeby te mity się skończyły, ale wciąż słyszę ludzi obawiających się, że soja jest„ estrogenem ”i cytują, że powoduje raka u kobiet lub efektów feminizujących u dzieci lub mężczyzn , choć wszystko to jest całkowicie nieprawdziwe.