Ale po pierwsze, co do cholery jest ta brudna rzecz?

Ale po pierwsze, co do cholery jest ta brudna rzecz?

Zatem jest to rodzaj dowodów na to, że być może możesz zaryzykować tylko 100 USD. Wyjaśniając otaczający nas świat, nie jest pozbawiony jego ograniczeń.

jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o badania ćwiczeń i żywieniowe, których ograniczenia obejmują, ale nie są ograniczone do:

Zewnętrzna ważność

Ważność zewnętrzna odnosi się do zdolności do ekstrapolacji wyników badania do innych sytuacji i innych osób. Na przykład równania stosowane do oszacowania składu ciała u Kaukaskich Don Don Don „W stosowaniu do Afroamerykanów lub Latynosów, ponieważ gęstość masy beztłuszczowej różni się między różnymi grupami etnicznymi.

Istnieje wiele czynników, które mogą ograniczyć zewnętrzną ważność badania. Niektóre badania są przeprowadzane w wysoce kontrolowanych, sztucznych warunkach, niektóre są wykonywane tylko w niektórych populacjach, takich jak osoby z cukrzycą lub innymi chorobami, a niektóre badania mogą wykorzystać protokoły, które nie odzwierciedlają tego, co ludzie robią w prawdziwym życiu.

wielkość próby

Wiele badań w dziedzinie ćwiczeń i odżywiania ma bardzo małą liczbę osób (często tylko 10 do 20 osób na grupę).

To może to zrobić Trudne do ekstrapolacji wyników dla tysięcy osób, ponieważ małe próbki mogą zwiększyć ryzyko losowych wyników. Na przykład, jak wspomniano wcześniej, małe badania sugerują, że suplementacja przeciwutleniacza może zmniejszyć ryzyko raka. Jednak po wydaniu większych badań było jasne, że suplementacja przeciwutleniacza nie zmniejszyła ryzyka raka.

Małe rozmiary próbek mogą również utrudnić wykrycie małych, ale znaczących zmian w niektórych zmiennych. Na przykład niektóre badania nie wykazały żadnych różnic w wielkości mięśni między treningiem wagowym o niskiej i wysokiej objętości.

Jednak badania te miały niewielką liczbę osób i krótkoterminowe zmiany wielkości mięśni mogą być tak małe, że trudno jest wykryć. Może to wyjaśniać, dlaczego dogłębna analiza wielu badań na ten temat sugeruje, że objętość treningu rzeczywiście wpływa na wielkość mięśni.

zwierzęta vs. Badania ludzkie

Badania na zwierzętach mają Zaleta nad badaniami ludzkimi w tym, że naukowcy mają większą kontrolę nad środowiskiem, aktywnością i żywnością. To pozwala naukowcom lepiej izolumować badane zmienne.

Jednak badania te mogą być ograniczone pod względem ekstrapolacji wyników dla ludzi, ponieważ fizjologia zwierząt, choć podobna do ludzi , nie jest to samo. Na przykład

gryzonie mają znacznie większą zdolność do przekształcania węglowodanów na tłuszcz, co oznacza, że ​​badania o wysokiej i niskowęglowodanowej u gryzoni niekoniecznie mają zastosowanie do osób.

Brak kontroli u osób swobodnych i niedokładności zgłaszania własnego

Wiele badań w dziedzinie ćwiczeń i odżywiania odbywa się u osób swobodnych, to znaczy osób mieszkających na zewnątrz kontrolowane środowisko laboratorium.

Te badania są łatwiejsze do przeprowadzenia, ale są również trudne, ponieważ naukowcy są ograniczeni pod względem kontroli nieznanych zmiennych, które mogą zmienić wyniki.

Na przykład

Wykazano, że ludzie są notorycznie niedokładni, zgłaszając, jak dużo jedzą i jak fizyka są one aktywne, a zatem badania, które opierają się na zgłaszanym spożyciu pokarmu lub aktywności fizycznej, mogą nie być wiarygodne.

#

Nauka jest systematycznym procesem opisywania świata wokół świata nas. Poprzez proces testowania hipotez i potwierdzenia lub fałszowania możemy wyeliminować to, co zdecydowanie nie jest prawdą, i dopracować to, co najprawdopodobniej będzie prawdą.

Piękno nauki polega na tym, że jest samokorganizowanie się, i jest zbudowany na zgromadzeniu i interpretowaniu dowodów w czasie.

ma wiele ograniczeń, podobnie jak poszczególne badania, ale to nie oznacza, że ​​metoda naukowa lub eksperymenty naukowe są zasadniczo nieważne. Oznacza to po prostu, że musimy dokładnie rozważyć ilość i jakość dowodów w danej sprawie przy określaniu naszego poziomu pewności w naszych wnioskach.

***

Ten artykuł to rozdział z mojej najnowszej książki Science Fitness Science , która jest teraz na żywo w nasz sklep .

Jeśli chcesz kursu awaryjnego w czytaniu, zrozumieniu i stosowaniu badań naukowych w celu optymalizacji zdrowia, kondycji i stylu życia, ta książka jest dla Ciebie.

, aby uczcić tę radosną okazję, rozdaję 1500 $ w kartach upominkowych Legion! Kliknij tutaj, aby nauczyć się wygrać .

+ Referencje naukowe

 • Warner, E. T., Wolin, K. Y., Duncan, D. T., Heil, D. P., Askew, S., & Amp; Bennett, G. G. (2012). Dokładność różnicowej aktywności fizycznej samooceny według wskaźnika masy ciała. American Journal of Health Behavior, 36 (2), 168–178. https://doi.org/10.5993/ajhb.36.2.3
 • Yanetz, R., Carroll, R. J., Dodd, K. W., Subar, A. F., Schatzkin, A., & amp; Freedman, L. S. (2008). Wykorzystanie danych biomarkerów do dostosowania szacunków rozkładu zwykłego spożycia w celu błędnego zgłaszania: Zastosowanie do spożycia energii w populacji USA. Journal of the American Dietetyczny Association, 108 (3), 455–464. https://doi.org/10.1016/j.jada.2007.12.004
 • Schoenfeld, B. J., Ogborn, D., & Amp; Krieger, J. W. (2017). Związek dawka-odpowiedź między cotygodniowym objętością treningu oporowym a wzrostem masy mięśniowej: przegląd systematyczny i metaanaliza. Journal of Sports Sciences, 35 (11), 1073–1082. https://doi.org/10.1080/02640414.2016.1210197
 • Heyward, V. H. (1996). Ocena składu ciała. Bieżące problemy. W medycynie sportowej (t. 22, wydanie 3, s. 146–156). Springer International Publishing. https://doi.org/10.2165/00007256-199622030-00002
 • Tariq, S. M., Sidhu, M. S., Toth, P. P. i Amp; Boden, W. E. (2014). HIPOTEZA HDL: Gdzie teraz stoimy? Obecne raporty miażdżycy, 16 (4). https://doi.org/10.1007/s11883-014-0398-0
 • Gofman, J. W., Lindgren, F., Elliott, H., Mantz, W., Hewitt, J., Strisower, Strisower, Strisower, B., Herring, V., & amp; Lyon, T. P. (1950). Rola lipidów i lipoprotein w miażdżycy. W Science (t. 111, wydanie 2877). Nauki ścisłe. https://doi.org/10.1126/science.111.2877.166
 • Hall, K. D. (2017). Przegląd modelu otyłości-insuliny węglowodanów. W European Journal of Clinical Nutrition (t. 71, wydanie 3, s. 323–326). Nature Publishing Group. https://doi.org/10.1038/ejcn.2016.260
 • Rebelos, E., Muscelli, E., Natali, A., Balkau, B., Mingrone, G., Piatti, P., P., Konrad, T., Mari, A., & amp; Ferrannini, E. (2011). Masa ciała, nie wrażliwość na insulinę lub wydzielanie, może przewidzieć spontaniczne zmiany masy u osób niediabetycznych i przedcukrzycowych: badanie RISC. Diabetes, 60 (7), 1938–1945. https://doi.org/10.2337/db11-0217
 • Jensen, M. D., Haymond, M. W., Rizza, R. A., Cryer, P. E., & amp; Miles, J. M. (1989). Wpływ rozmieszczenia tłuszczu tłuszczowego na metabolizm wolnych kwasów tłuszczowych w otyłości. Journal of Clinical Investigation, 83 (4), 1168–1173. https://doi.org/10.1172/jci113997
 • Kersten, S. (2001). Mechanizmy odżywczej i hormonalnej regulacji lipogenezy. W raportach EMBO (t. 2, wydanie 4, s. 282–286). Europejska organizacja biologii molekularnej. https://doi.org/10.1093/embo-reports/kve071
 • Meng, H., Matthan, N. R., Ausman, L. M., & amp; Lichtenstein, A. H. (2017). Wpływ makroskładników i błonnika na poposiłkowe odpowiedzi glikemiczne i harmoniqhealth.com indeks glikemii glikemii i oznaczenia wartości obciążenia glikemicznego. American Journal of Clinical Nutrition, 105 (4), 842–853. https://doi.org/10.3945/ajcn.116.144162
 • Jeśli chcesz porozmawiać o superfoodach, musisz wiedzieć o Ginger.

  Tak, czasem to czasem, to czasem, to Dziwnie wyglądający, śmierdzący kikut, który widzisz w koszach na rynku, jest w rzeczywistości niesamowitym dodatkiem do twojego zdrowego życia.

  To egzotyczne jedzenie jest pikantne, ale nie gorące i pachnące bez smaku jak kwiatowe perfumy .

  To dookoła Wonder Spice była kiedyś postrzegana przez chińskich i indyjskich uzdrowicieli jako dar od bogów.

  Więc jeśli znasz tylko Ginger jako najlepszy przyjaciel Wasabi, towarzyszący ci łodzią sushi. , nie wiesz, czego brakuje. /p>

  Ale po pierwsze, co do cholery jest ta brudna rzecz?

 • Imbir może zmniejszyć nudności i poranną chorobę
 • Imbir może zmniejszyć zapalenie
 • g inging może zmniejszyć bolesność mięśni
 • Imbir może zmniejszyć ryzyko raka
 • Imbir może obniżyć poziom cukru we krwi
 • Imbir może obniżyć cholesterol
 • Myśli
 • Czym jest Ginger?

  Ginger powstał w południowych częściach Chin, zanim został wymieniony w Azji, Indiach, Afryce, na Bliskim Wschodzie i na Karaibach. Właśnie dlatego zazwyczaj znajdziesz przepisy za pomocą imbiru w tych kochających przyprawach kuchniach.

  Imbir, który wszyscy jemy, nie pochodzi z korzenia rośliny, ale właściwie kłącza, która jest częścią STEM, który rośnie poziomo pod ziemią. Imbir jest czasami nazywany „korzeniem imbiru” tylko dlatego, że rośnie pod ziemią, ale korzenie faktycznie rosną pionowo. Właśnie dlatego imbir czasami wygląda na to, że został po prostu wyrwany z brudu.

  Korzenie imbiru mają cienkie lub grube skórki, w zależności od poziomu dojrzałości, gdy zostały zebrane. Powinieneś je sprawdzić, kupując imbir, aby upewnić się, że wyglądają na zdrowo i bez pleśni, i zdejmować skórę, zanim ją użyjesz.

  Młode korzenie imbiru są bardzo soczyste, ale łagodne. Możesz cieszyć się młodym imbirem marynowanym (jak podczas jedzenia sushi) lub zejść w herbatę, aby zrobić herbatę imbirową.

  Jednak dojrzałe korzenie imbirowe są włókniste i suche; Są doskonałymi kandydatami na świeżo startowany imbir, używany jako przyprawa, aby skłonić najlepsze naczynia i smażone. Kiedy startowany imbir jest suchy w proszku, możesz użyć go w przepisach, takich jak piernik.

  Najczęściej znanym faktem o imbirze jest to, że jest to wielkie naturalne lekarstwo na zwalczanie nudności.

  Imbir może zmniejszyć nudności i poranną chorobę

  imbir od dawna był reklamowany ze względu na jego efekt W nieszczęśliwych brzuszkach. Od chorób lokalnych po poranną chorobę, prawdopodobnie znajdziesz immowy środek do pomocy.

  Kiedy kobiety w ciąży mają poradzić sobie z porannymi chorobami, co może się zdarzyć w dowolnym momencie dnia, a nie tylko w Jestem, muszą walczyć z nudnościami i wymiotami. Fuj!

  Jedno badanie tego słodkiego pachnącego kłącza udowodniło, że wzięcie imbiru zmniejszyło objawy nudności, ale nie zmniejszyło liczby codziennych sesji. Choć kuszące to musi brzmieć wszystkim w ciąży, zdecydowanie porozmawiaj z lekarzem o dodaniu imbiru do diety, zanim spróbujesz tego. Bez pigułek chorób lokalnych Ginger może być właśnie tym, czego szukasz.

  Badanie dotyczące testy na morzu, którzy testowali 80 kadetów marynarki wojennej, którzy nie byli przyzwyczajeni do żeglowania na ciężkich morzach. Dali uczestnikom lekarstwo anty-nudne, placebo lub korzeń imbiru, i sprawdzali ich poziom choroby morskiej co cztery godziny.

  badacze nie tylko odkryli, że „mniej objawów nudności i zawrotowych zostało zgłoszonych później po tym, jak opisano Spożycie korzenia imbiru ”, ale„ Korzeń imbiru zmniejszył tendencję do wymiotowania i zimnego pocenia się znacznie lepiej niż [placebo] ”.

  Co więcej, ogólny przegląd sześciu osobnych badań mających na celu odkrycie, czy Ginger Ginger był tak potężny, jak bez recepty medycyny anty-zleczepów, odkrył, że wzięcie imbiru było „lepsze niż [przyjmowanie] placebo i równie skuteczne” jak lekarstwo OTC.

  To niesamowite. Wiesz, że to uwielbiam, gdy działają naturalne produkty spożywcze, podobnie jak fabryczne pigułki, które mają nieprzyjemne skutki uboczne.

  Ginger może zmniejszyć stan zapalny

  Imbir w tej samej rodzinie, co kurkuma, przyprawa myślał, że ma korzyści przeciwzapalne, więc nic dziwnego, że Ginger ma tę samą zdolność.

  Kiedy zaczynasz tracić chrząstkę między stawami z powodu zapalenia stawów lub choroby zwyrodnieniowej stawów, pocieranie kości na kości, które występuje w trakcie Chodzenie zaledwie kilka kroków może wydawać się nie do zniesienia. Wiele osób cierpiących na zapalenie stawów czuje się uwięzione, gdy nie mogą się poruszać z powodu nieznośnego bólu i sztywności stawów.

  Przed przejściem przez operację wiele osób zwraca się do bólu leków, aby poradzić sobie z codziennym życiem.

  Badanie pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów kolana otrzymywała ekstrakty z imbiru dwa razy dziennie przez sześć tygodni zamiast leków przeciwbólowych. Pozwolono im używać acetaminofenu jako „leku ratunkowego”, jeśli odczuwali tragiczny ból.

  Wspaniałą wiadomością jest to, że badacze zauważyli, że kiedy pacjenci wzięli ekstrakt z imbiru, doświadczyli zmniejszenia bólu kolanowego podczas stania I spacery. Pacjenci mniej polegali na acetaminofen podczas spożywania imbiru, co jest niesamowite, biorąc pod uwagę skutki uboczne nadmiernego stosowania acetaminofenu.

  Istnieją pewne dowody na to, że korzeń imbiru może pomóc zmniejszyć objawy migreny.

  W badaniu podwójnie zaślepionym 100 pacjentów z ostrymi migreną losowo wybrano do przyjmowania proszku imbirowego lub leku, który leczy migreny. Dwie godziny po użyciu jednego leku średnie nasilenie bólu głowy znacznie zmniejszyło się wraz z obiema opcjami leczenia.

  Jednak efekt, jaki miał proszek imbirowy, był podobny do wpływu leku migreny, co oznacza, że ​​działał równie dobrze . Zaletą jest to, że pacjenci doświadczyli mniejszych działań niepożądanych, gdy wzięli proszek imbirowy zamiast leku migreny.

  Chociaż to tylko jedno badanie, a badania są znacznie więcej badań na temat tradycyjnego leku migreny.

  Imbir może zmniejszyć ból mięśni

  Niektórzy ludzie lubią czuć, że ich mięśnie płoną dzień po intensywnym treningu. Nie jestem jedną z tych osób.

  Jedno badanie z udziałem 74 wolontariuszy z University of Georgia wykazało, że „codzienna suplementacja imbiru zmniejszała ból mięśni wywołany wysiłkiem o 25%”.

  Słowa Daily Supplement w tym stwierdzeniu. Ginger nie jest natychmiastowym lekarstwem na ból i zajmuje trochę czasu, ale kiedy to zrobi, może to pomóc.

  Jedno badanie, które wykazało to zastrzeżenie, że gdy uczestnicy zostali poproszeni o spożywanie imbiru 24 godziny po ich ćwiczeniu, Zmniejszyli ból mięśni następnego dnia lub 48 godzin po sesji treningowej.

  Uczestnicy zajmujący się placebo w tym samym czasie zauważyli, że bez zmiany w bólu mięśni. Ouch.

  Ginger może zmniejszyć ryzyko raka

  imbiru jest pełen przeciwutleniaczy, które walczą z wolnymi rodnikami w naszych ciałach, dlatego wiele osób uważa, że ​​imbir może zapobiegać raka.

  Czy wiesz, że 3% wagi imbiru pochodzi z pachnących olejków? Oleje te robią więcej niż dodają ostrego aromatu do powietrza; Są domem dla właściwości walki z rakiem Gingera.

  Jeden z olejków Ginger, Gingerol, został zbadany pod kątem aktywnej roli w leczeniu i zapobieganiu raka. Według jednego badania odkryto wersję Gingerol „posiadania działań przeciwnowotworowych”. Działania te obejmowały pomoc w szlakach biologicznych w zakresie śmierci komórek, regulacji cyklu komórkowego, [i] aktywności cytotoksycznej ”.

  American Cancer Society lubi takie wyniki, ale zgadza się ze mną, że nie możemy promować, że nie możemy promować Ginger jako leczenie raka na tym etapie, ponieważ należy przeprowadzić dalsze badania kliniczne.

  imbir może obniżyć poziom cukru we krwi

  Cukrzyca stała się niezwykle rozpowszechniona w większości krajach rozwiniętych.

  Naturalnie byłem podekscytowany, że mogłem dowiedzieć się o badaniu, które łączy spożywanie imbiru z niższym poziomem testu cukru we krwi i HbA1c, które mierzą średnio, ile cukru jest we krwi przez okres 3 miesięcy.